Skip to main content

A személyi edző ugyanolyan „bizalmi” szakma, mint a pszichológus, orvos vagy éppen a fodrász. A sikeres együttműködéshez nagyon fontos az egymás közötti bizalom, összhang, szimpátia, de persze ott van egy sor más kritérium is. Balogh Renáta személyi edző segít eligazodni, mi alapján válasszunk magunknak „szárnysegédet”.

  1. Menj el terepszemlére! Nézd meg az edzőteremben, hogyan viselkedik, beszél a vendégekkel. Ordibál? Miközben a vendége súlyzózik, ő a telefonját nyomkodja vagy csinos csajokkal/pasikkal diskurál? Legyen gyanús…
  2. Ma már rengeteg helyen lehet edzői végzettséget szerezni. Nézz utána az iskoláinak, a képesítéseinek, hisz itt a te tested és egészséged a tét! A szakmai hitelesség legyen az első, ne feltétlenül az, hogy mennyire esztétikus a látványa.
  3. Ebből következik az is, hogy a személyi edzés nem a csajozásról/pasizásról szól! Ne azért válaszd az adott edzőt, mert flörtölni akarsz vele vagy mert „annyira szálkás/izmos/magas/formás fenekű” stb.
  4. Az edző legyen pozitív, kiegyensúlyozott személyiség, aki tudjon motiválni, előrevinni, segíteni!
  5. Fontos, hogy a közös munkát előzze meg állapotfelmérés és anamnézis. Sérülések, allergiák, gyógyszerek, betegségek, táplálkozás, sport múlt, célok, centis és mérleges mérés. Folyamatos kontroll, 10 alkalom után újabb mérés. Ha ezek nem történtek meg az elején, vagy netán nincs eredmény, akkor jobb, ha új edző után nézel!
  6. Ne félj váltani edzőt, ha úgy érzed, nem találjátok meg a közös hangot! Sok időt kell vele töltened, a bizalmasod lesz, szóval, egyáltalán nem ciki, ha elsőre nem sikerül megtalálni a megfelelőt!

 

Kiss Niki

Kiss Niki

Újságíró, professzionális amatőr sportoló. Kosárlabdázóból lett futó, bicajos, spinningelő, most éppen lelkes TRX-ező Federer-drukker anyuka, aki szerint soha, semmit nem érdemes félgőzzel csinálni.