Skip to main content
  1. Gátvédelemmel kell edzeni, mert az amúgy is meggyengült medence alapi izomzat a hormonális hatások miatt még sérülékenyebb.
  2. Fontos a hasizom regenerálására figyelni – hiszen a nők nagy százalékának eltávolodtak az egyenes hasizmai, és ilyenkor a megszokott hasprések, lábemelések nem segítenek – sőt, egyenesen árthatnak!
  3. Oda kell figyelni a térd- és hátfájásra, mert – szintén a hormonok miatt – gyakori panasz ilyenkor, és ha nem veszünk róla tudomást, akár maradandóvá is válhat.
  4. A mell védelme érdekében fontos, hogy megfelelő sportmelltartót viseljünk, mivel a melleket tartó szalagok könnyen megnyúlhatnak, egyrészt a hormonok, másrészt a szoptatás miatt.
  5. Ne végezzünk nagy ugrálásokkal járó mozgást, azt inkább későbbre tartogassuk.

+1: A normál mennyiségű és intenzitású testedzés nem befolyásolja sem az anyatej mennyiségét, sem minőségét. A túlzásba vitt testedzéstől lehet savanyúbb a tej, de erre is csak nagyon kevés baba érzékeny.

Köszönjük a tippeket Gunther-Nyitrai Krisztina Kanga trénernek!

Kiss Niki

Kiss Niki

Újságíró, professzionális amatőr sportoló. Kosárlabdázóból lett futó, bicajos, spinningelő, most éppen lelkes TRX-ező Federer-drukker anyuka, aki szerint soha, semmit nem érdemes félgőzzel csinálni.