Ne étrendkiegészítőkre, gyógyteákra, „light” termékekre és főleg ne valamely tápanyag hiányára épülő (pl szénhidrátmentes) diétákra alapozzuk a fogyásunkat- tanácsolják a dietetikusok. Ezek egyrészt nem illenek bele az egészséges étrend kereteibe, másrészt kúraszerűen nem jó diétázni, mert a fogyókúrázó újra és újra visszaesik… Meg kell keresni a túlsúly okát, és heti fél kilogrammnál ne akarjunk többet fogyni, éves szinten ez is 24 kilót hozhat! Divatosak a napi 1000 kalóriabevitel alatti kúrák, illetve a böjtök is, ezt azonban csak rövid ideig és csak vezetett, ellenőrzött program keretei között szabad csinálni- tanácsolja a szakember.
A fogyókúra piac óriási üzlet, rengeteg gyors fogyást ígérő termékkel, az emberek pedig elkeserednek, hogy a testsúly csökkentés milyen drága mulatság. Pedig ez nem így van, együnk mindenből, hisz a változatosság a kiegyensúlyozott étrend alapja, soha ne éhezzünk, egyszerűen csak figyeljünk a mennyiségekre! A zsíradékkal visszük be a legtöbb kalóriát, ezért kenjük vékonyabban a vajat, kevesebb olajban, zsírban süssük a húst, zsírszegény felvágottat vegyünk, kevesebb sajtot együnk, ennek ugyanis magas a rejtett zsírtartalma. Táplálkozásunk legyen rostban gazdag, hisz ez biztosítja a jóllakottság érzést. Fogyasszunk főzeléket, leveseket, rakott és töltött zöldségeket, salátákat, teljes kiőrlésű kenyeret, igyunk sok vizet.
Szervezetünk számára a szénhidrátok is nagyon fontosak, ezért nem ajánlottak az ezt tagadó diéták. Persze, nem a finomított szénhidrátokat kell előtérbe helyezni, de egy-egy túró rudi, néhány kocka minél magasabb kakaótartalmú csokoládé belefér, de édességet inkább a nap első felében együnk, akkor ugyanis még lemozogjuk.
Az étrend mellett a rendszeres testmozgást mindenképp iktassuk be az életünkbe, hisz a kettő legjobban együtt működik. Fogyásra vonatkozó elhatározásunkkor érdemes szakember segítségét kérni, pláne, ha esetleg jelentős túlsúlyban vagy valamely betegségben szenvedünk.